3D printing - an advanced way of manufacturing plastic products

7 may 2020

Доведений до досконалості 3D друк дозволяє підприємствам поставити на потік дрібносерійне виробництво деталей, а також індивідуалізувати випущені товари. Технологія активно застосовується в різних сферах життя, стираючи межу між повсякденною реальністю і фантастикою.

Автомобілебудування: друк запчастин для машин на принтері

На даний момент методика застосовується для виготовлення різних елементів транспортного засобу з нестандартними габаритами і складною геометричною структурою. Тривимірний друк дозволяє найбільшим світовим концернам отримати доступ до наступних переваг:
  • ефективне доопрацювання і диверсифікація поставляються на ринок машин;
  • скорочення циклу проектування;
  • мінімальні витрати часу і сил на створення дизайнів кузова і салону, які знайдуть відгук у потенційних покупців авто.

Аддитивне виготовлення компонентів для ТЗ має і інші вигоди:

  1. Широкий вибір матеріалів
Вимоги до кузовних детаей, елементів оснащення салону і внутрішніх технічних вузлів відрізняються. Тому матеріали для їх виготовлення підбирають в індивідуальному порядку.
  1. Швидкісний друк
Всього пару годин необхідно щоб надрукувати на принтері комплект пластикової обшивки для дверей, набір шестерень та ін.
  1. Можливість постобробки
Готові вироби легко піддаються постобробці, тому не виникне проблем із шліфуванням, нанесенням лаків і емалей, різкою, поліруванням і іншими операціями.
  1. Дешевизна
Ексклюзивні і рідкісні деталі вдасться отримати за мінімальною собівартістю. Ціна друку в кілька разів дешевше сум, вказаних на цінниках аналогічних запасних частин.
  1. Точне відтворення
Методика дозволяє з детальною точністю відтворити запчастини будь-якої складності. Для відтворення потрібно лише тривимірна модель необхідної позиції - кріплення для дзеркала заднього виду, кришки бардачка, корпуса редуктора та ін.
Також затребувана методика в компаніях, що займаються тюнінгом. За допомогою об'ємного друку з ударотривких полімерів створюють зовнішній обвіс, пороги, захисні і декоративні накладки для бамперів. Сировину для відтворення товарів замовляють у фірмі «ТІС», яка придбала в Україні міцну репутацію завдяки поставкам якісних 3D пластиків в різних кольорах і конфігураціях.

Пакувальні матеріали: міцність і естетика

Вдала упаковка приверне до товару належну увагу з боку аудиторії потенційних покупців, допоможе зробити презентацію нової позиції на ринку більш ефектною і виразною, а також забезпечить продукту збереження. Тому для розробки індивідуалізованих пакувальних матеріалів маркетологи в тісній співпраці з дизайнерами застосовують 3D друк. За ціною він поки не складає конкуренцію альтернативним методам - ​​литтю виробів із пластмас і формуванню з пластика, проте висока вартість нівелюється оригінальністю і відмінним виконанням. В якості сировини використовуються фотополімери, а також ABS-пластик.

Електротехніка: безпомилкове відтворення моделей

Щоб техніка працювала без збоїв, демонструвала в процесі експлуатації надійність і довговічність, виробники застосовують 3D друк для виготовлення зовнішніх корпусів, допоміжної оснастки і внутрішніх компонентів - антен, керуючих плат, контролерів. За допомогою технології також можна створювати прототипи різних продуктів, тестувати їх, а потім займатися доопрацюванням і удосконаленням. Методика дозволяє домагатися плавного переходу кольору, наносити різноманітні текстури, задіяти кілька видів полімерів для одночасного друкування.
Для потреб електротехнічної галузі метод допомагає відтворити будь-які деталі - потрібно лише підготувати тривимірну модель прототипу, завантажити її в інтерфейс пристрою, дочекатися виконання пошарового друку і отримати готовий виріб. Для зручності і більшої автоматизації цього процесу, фабрики і заводи оснащують принтерами, які орієнтовані на відтворення продукції з певного матеріалу. Це економить час, дозволяє досягти кращих показників продуктивності і якості.