Biodegradable Polymer Additives

7 may 2020

Проявляючи турботу про навколишнє середовище, виробники пакувальних товарів з усього світу роблять ставку на нові технології, що дозволяють підтримати природний баланс на планеті і зберегти екологію. Одна з них - використання біорозкладаних добавок для пластиків. Методика не відрізняється складністю, гарантує відмінну якість готових виробів, дозволяє вирішити проблему забруднення грунтів і води використаними пластиковими пляшками, стаканчиками, пакетами і ін.

Біорозкладані добавки: огляд властивостей

Добавки даного класу розроблені для каталізу процесу розкладання полімерів. Розпад матеріалу відбувається в середньому за 3-6 місяців. За рахунок того, що вводяться доповнення в невеликому обсязі (всього 1-2% від загальної маси матеріалів), собівартість готової продукції вдається залишити на колишньому рівні.
Модифікуючі мастербатчі застосовують для виробництва виробів з наступних видів сировини:
 • поліетилен;
 • полістирол;
 • поліпропілен та ін.

Як працюють і де потрібні мастербатчі?

Через запрограмований проміжок часу відбувається каталізація реакції окислення і руйнування стійких зв'язків молекул вуглецю в складі полімеру. У стандартних умовах цей процес може протікати не один десяток років, а значить - його тривалість відчутно скорочується. Така особливість несе вигоду при виготовленні одноразового посуду, укривних плівок, пакетів, пляшок, медичних рукавичок і інших видів продукції, які не розраховані на тривале використання.
Після зміни фізичних і хімічних властивостей, застосовуваний для формування перерахованих виробів пластик повністю розкладеться. Не будуть потрібні спеціальні програми утилізації відходів, які вимагають чималих фінансових витрат. Прискорять процес розкладання зовнішні фактори:
 • УФ промені;
 • вологість;
 • висока температура навколишнього середовища;
 • бактерії і мікроорганізми.

Чому варто вибрати біорозкладні добавки?

Для виробників очевидні переваги використання біорозкладаних добавок при виготовленні упаковки. Вони зможуть постачати на ринок унікальний продукт з потужними конкурентними перевагами, який є відображенням всесвітнього тренда на екологічність. Значимі і інші вигоди:
 1. Доступність
Придбати добавки за демократичною ціною можна в українській компанії «ТІС», яка є прямим виробником, і здійснює контроль над якістю кожної відвантаженої партії товарів.
 1. Компенсація зміни ціни
Незначна зміна собівартості виготовлення товарів, спровокована зміною технології і введенням добавок, компенсується маркетинговими перевагами. Споживачі готові більше заплатити на ринку за інноваційне виріб.
 1. Збереження вихідних якостей
Початкові експлуатаційні якості - міцність, зовнішній вигляд, водонепроникність після введення мастербатчів зберігається. Не піддаються змінам і інші властивості - прозорість, колір, структура, щільність.
 1. Незмінність технологічного процесу
Після прийняття рішення про використання мастербатчів, не доведеться переобладнати цеху і доукомплектовувати заводи новими виробничими лініями і дорогою апаратурою. Добавки вводяться стандартним методом. Внесення змін до затвердженого технологічного процесу не потрібно.
 1. Відсутність проблем зі збутом
Постачати тару і упаковку, яка швидко розкладається під впливом біологічних факторів, можна в великі готелі, ресторани, супермаркети.
Є позитивні аспекти і для покупців готової продукції. Вибираючи пластик з біологічно розкладними мастербатчами, споживачі внесуть особистий посильний вклад в збереження здорової екології на планеті. При цьому їм не доведеться відмовлятися від звичної зручної і недорогої упаковки - після запуску реакції розпаду вона розкладеться на безпечні для людини і природи компоненти - вуглекислий газ, гумус, воду.

Оцінка перспективності

Надалі технологія буде набирати обертів за прогнозами аналітиків. Оскільки в даний час велика частина використовуваних пластмас не є біорозкладаної, виробники будуть активно вводити каталізуючі добавки для вирішення проблеми безпечної утилізації виробів з поліетилентерефталату, полівінілхлориду, поліетилену та ін.