Що таке штучна ротангова нитка і де вона використовується

13 november 2020

Ротангова нитка - це міцний і надійний матеріал, призначений для виготовлення плетених меблів. Натуральний ротанг видобувається з особливих пальм, які ростуть в тропіках, але великим попитом сьогодні користується штучний замінник, оскільки відрізняється кращими технологічними та експлуатаційними параметрами. Полімерна нитка має максимальну механічну міцність, високу пожежобезпечність і доступну ціну.

Особливості

Штучна ротангова нитка проводиться методом екструзії. Випускається стрічками різної товщини і ширини з різною текстурою та багатим асортиментом колірних відтінків. На підприємствах кінцеві вироби намотуються в бобіни, після чого доставляються споживачеві, вимірюються в кілограмах. Виріб може здійснюватися:

  • У вигляді прутків;
  • У вигляді півмісяця;
  • У формі кори дерева.

Ротангова нитка оснащена міцною шовковою ниткою, яка розташована в серцевині і забезпечує міцність і неможливість розплітання. Матеріал може похвалитися такими перевагами:

  • Надійність;
  • Привабливий вигляд;
  • Мала вага;
  • Стійкість до ультрафіолету, води і морозу;
  • Можливість повторної переробки;
  • Мінімальні вимоги до догляду;
  • Широка гамма кольорів.

Виробництво

Початковою сировиною для штучних ниток є каучук і поліетилен, а також інші добавки і фарбувальні пігменти. Випускаються на високотехнологічному обладнанні, що працює безперервно. Полімерна сировина у вигляді агломератів, гранул або дробленки замішується під термічним тиском в однорідну масу, потім в справу вступає екструдована головка з калибратором, через яку продавлюється отримана субстанція. Нитка остигає, змотується в бухти і відправляється на склад. Технологічна лінія складається з бункера для перемішування пластика, дробарки, системи охолодження і намотчика. Дробарка призначена для перемелювання вторинної сировини. Текстура вироба безпосередньо залежить від встановленої матриці, за допомогою якої також змінюється форма і розміри.

Застосування

Штучний ротанг - це невичерпне джерело для сміливих дизайнерських рішень, використовуваний для створення плетених меблів, який відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до будь-яких кліматичних умов. Подібні вироби популярні в якості меблів для кафе, дач і відкритих майданчиків, затребувані в готелях, кемпінгах, базах відпочинку, санаторіях та інших місцях, де необхідна гарна, надійна і довговічна меблювання. Нитки з ротанга задіяні у виробництві: крісел, диванів, столів, стільців, шезлонгів і інших елементів інтер'єру. Ротанг прекрасно гармонує з іншими матеріалами: скло, дерево, шкіра, метал, що відкриває величезні перспективи для дизайнерів.

Меблі мало важать і легко переміщаються, дозволяючи змінювати інтер'єр. Штучна нитка приємна на дотик, на її поверхні не приживаються шкідливі грибки і бактерії, чого не можна сказати про натуральний аналог. Все частіше дизайнери віддають перевагу плетеним аксесуарам в оформленні квартир, щоб надати внутрішньому простору особливу і унікальну атмосферу. Меблі з ротангу - ідеальний варіант для вологих приміщень: сауни, лазні, басейни. Вона повсюдно зустрічається на пляжних курортах та в літніх ресторанах.

Придбати ротангову нитку можна на підприємстві «TIS», яке тривалий термін знаходиться на ринку полімерних виробів. Це перспективна компанія, що має в своєму активі передове обладнання, навчений персонал і максимальні виробничі потужності. Займається відливом форм із пластику, виготовленням інструменту, дизайном і проектуванням полімерних виробів. Фірма динамічно розвивається і займає лідируючі позиції в Україні.