Як переробляють пластик

16 february 2021

Грамотна переробка пластикового брухту дозволяє піклуватися про екологію навколишнього середовища і отримувати дешевшу полімерну продукцію досить високої якості. Як показує статистика, третю частину всіх полімерних відходів складають поліетилени. Це з них виготовляють ПЕТ пляшки, тару, деталі до побутової техніки.

Але, таку сировину має занадто тривалий період розкладання (150 років), тому вимагає спеціальної утилізації, переробки. Остання виконується кількома способами:

  • метаноліз - процес розщеплення відходів в спеціальних реакторах при високих температурах і відповідному тиску; сировина повинна бути обов'язково очищеним і розсортованим;
  • гідроліз - застосовується розчин води з кислотою, розігрітий до високої температури; в результаті виділяються полімерні гранули, очищені від сторонніх речовин і токсичних добавок;
  • гліколіз - сировина піддається деполімеризації при нагріванні до температури 250° C; особливістю процесу є добавка гліколю, яка не дозволяє готовим виробам контактувати з продуктами харчування; така переробка виконується практично без відходів і не вимагає попереднього чищення, сортування сировини;
  • піроліз - полягає в термічному розщепленні матеріалу на окремі молекули (з полімеру отримуємо мономери); для високотемпературної деструкції не потрібна попередня сортування пластику; додаткове очищення також не потрібна.

Найбільш енергозатратним вважається метаноліз. Дорого за вартістю обходиться гідроліз, що в подальшому впливає на ціну продукції з вторсировини. Також очищення методом гідролізу займає багато часу. Не потрібно сортувати і додатково очищати пластик, який переробляють за допомогою гліколізу або піролізу. Але, в першому випадку готову сировину має токсичні включення, що обмежує сферу його подальшого застосування.

Чому обирають піроліз

Цей метод переробки пластикового брухту дозволяє не тільки ефективно переробляти полімерні відходи, а й додатково отримувати рідке синтетичне паливо для ДВС. Саме при піролізі з сировини видаляються токсичні включення, які були додані в пластик ще при первинному виробництві. Самі відходи у вигляді золи формуються в брикети і надалі застосовуються для печей топки. Масло, яке випадає в конденсат, має найширше застосування в якості палива: для дизельних генераторів, котелень, печей.

Саме піроліз відрізняється наступним перевагами:

  • малою витратою ресурсів;
  • відсутністю каталізаторів;
  • повною автоматизацією;
  • мінімальними викидами в навколишнє середовище.

Відходи від переробки є безпечними і застосовуються в якості палива, для отримання електроенергії. Попереднє очищення і сортування сировини не потрібно.

Застосування переробленої сировини

З вторинного пластика виготовляють листи, плівки, нитки, бандажні стрічки. Роблять відра, ємкості, баки, господарські товари, канцелярську продукцію. Синтетична шерсть виходить таким же способом. Штучна нитка прекрасно поєднується з натуральної для пошиття текстильної продукції, в'язки светрів, виготовлення килимів. Це дозволяє здешевлювати вартість одягу і предметів побуту, при цьому зберігати їх якість і довговічність експлуатації.

Компанія TIS займається повним циклом виготовлення та переробки полімерної продукції. В обладнаних цехах виконує екструзію погонажних виробів, лиття за формами. Додатково фахівці компанії надають послуги з проектування і дизайну майбутніх пластикових виробів. Забезпечують маркування і правильне зберігання готової продукції. Надають консультацію, технічну підтримку в рамках укладеного з клієнтом договору.