Лиття пластмас: Сушка матеріалу

21 september 2020

На різних етапах підготовки до процесу лиття пластмас під тиском, співробітники цехів здійснюють комплекс попередніх заходів. Суворе дотримання технології забезпечує досягнення бажаного результату - вироби відповідають вимогам по візуальних характеристиках, а також по ключовим механічними властивостями - стійкості до деформації, габаритам, щільності.

На підготовчій стадії обов'язкове ретельне просушування. Ігнорування цього кроку призводить до значних проблем з продукції, що виготовляється продукцією. Зайва волога в ливарному матеріалі збільшує ризик виникнення таких дефектів:

 • Бульбашки

  Небажані поверхневі дефекти у вигляді бульбашок порушують естетику товарів.

 • Негативний вплив на полімерну структуру

  За рахунок небажаної вологості відбувається зниження найважливіших полімерних якостей.

 • Серйозні похибки в дотриманні технології

  Литний процес проводять з порушеннями і помилками

Доцільність проведення сушки

На думку авторитетних експертів, які контролюють в цехах всі етапи лиття пластмасових виробів під тиском, завантаження гранул з упаковки в термопластавтомат - це груба помилка. При відсутності повноцінної сушки волога потрапляє у внутрішню частину пластикової гранули в нормальних умовах, а під впливом потоків сухого повітря досягається її абсорбція до моменту набуття рівноваги з показниками вологості навколишнього середовища.

Параметри, що впливають на рівень вмісту вологи в полімерних гранулах

Існує кілька факторів, які визначають кількісний і відсотковий вміст вологи в сировині для лиття пластмас. У їх числі:

 • температурний діапазон середовища
 • вологість навколишнього повітря
 • тип і розмір термопластичних гранул
 • час впливу вологи на матеріал тощо.

Умови для проведення належної сушки полімеру

Щоб просушити гранули належним чином технологи української виробничої компанії «ТІС» встановлюють моніторинг над наступними робочими параметрами:

 • Температурний режим

  При високих температурах відбувається необоротна деградація полімеру, в той час як недолік тепла виключає можливість повноцінного висихання. Тому ретельно підбирають оптимальний діапазон значень, при якому рухливість вологи прискорюється, і її молекули швидше мігрують за межі термопластика.

 • Повітря

  Метою є підтримка сухого повітря в цехах. Орієнтиром при контролі виконання даної рекомендації є температура точки роси. Вона повинна дорівнювати або бути менше 30 градусів за Цельсієм.

 • Час

  Увагу звертають і на тривалість сушіння. При швидкому завершенні підготовчого етапу гранули залишаються сирими, а при перетримці відбувається виділення газів і руйнування структури гранул.

Застава якості: ретельний вибір технології просушування полімерної сировини

Діючи в конкурентній ніші лиття виробів із пластмас під тиском, компанія «ТІС» часто використовує перероблені гранули в виробничих процесах. Співробітники фірми здійснюють ретельний прорахунок для визначення пропорцій вторинних і чистих матеріалів в ливарному розчині. Завдання технологів полягає і в дотриманні затверджених методик рециклінгу, адже тільки в такому випадку збережуться бажані механічні та фізичні властивості виробів.

Чи гарантує стабільний і контрольований результат лиття просушка вторинних гранул за такою ж технологією, що і видалення зайвої вологи з первинної сировини, адже після формування деталей вологість знову проникає в структуру полімеру. Це допомагає зміцнити виробничі процеси, мінімізувати шлюб і дефекти.