Лиття пластику під тиском: Як це працює та переваги

17 august 2020

Найбільш затребуваним і доступним методом виготовлення пластмасових деталей експерти вважають лиття під тиском. Технологія зведена до кількох етапів. Рідкий розігрітий пластик впорскують в заготовлену прес-форму, потім матеріал застигає, утворюючи акуратну ідентичну виливок. Незважаючи на гадану простоту, спосіб вимагає наявності дорогого функціонального обладнання, оснащених цехів.

Де застосовують лиття під тиском?

Практично будь-який виріб із пластику, наявне в побуті сучасної людини, можна відтворити із застосуванням технології лиття під тиском без обмежень за накладом та складності конфігурації. За допомогою методу виготовляють пакувальну тару, корпусу побутових приладів, іграшки для дітей, ковпачки та кришки, комплектуючі запчастини для потреб автомобілебудування, будівництва, архітектури. Також роблять каністри, стаканчики і посуд, одноразові столові прибори, бутлі і цистерни для зберігання рідин.

Огляд переваг

Завдання відповідальних виконавців полягає в тому, щоб надавати кожному замовнику гарантію високої якості і ідентичності готових деталей. Тому від застарілого лиття в силіконові форми повсюдно відмовляються, віддаючи перевагу досконалим технологіям. У їх числі лиття пластика під тиском, має такі сильні сторони:

 • Мінімальна собівартість одиниці в великих партіях

  При великосерійному виробництві вартість одиниці товару мінімальна. Чим більше обсяг замовлення, тим дешевше ціна випуску заготовок.

 • Ідеальний результат

  Чи не потрібна доробка навіть для складних виробів. Вони точно відповідають проекту, оскільки уприскування під тиском гарантує рівномірне заповнення кожного отвори і виїмки всередині форми.

 • Довговічність металевих прес-форм

  Перед стартом виробництва інженери створюють з довговічного металу багаторазову прес-форму, яка служить декілька років, забезпечить можливість випуску необмеженої кількості полімерних деталей.

 • Великий вибір сировини

  Вихідним матеріалом виступають гранули термоеластопластів, термопластів, а також володіють великим діапазоном фізичних і механічних властивостей термореактивні порошки. Сировина придатне для повторної переробки, екологічно безпечно і доступно за ціною.

 • Окупність

  При значних капітальних вкладеннях на старті виробництва, в стислі терміни вдається окупити витрати, і приступити до нарощування прибутку. Нерентабельним є лиття штучних партій і одиничних екземплярів.

Огляд технологічних етапів

Розрахована на великі тиражі технологія має на увазі виконання двох етапів:

Що Тривають від декількох тижнів до року підготовчі заходи включають створення об'ємної моделі на 3D принтері, пробне виготовлення прототипу, проектування і випуск прес-форми. Перед основним етапом в цехах проводять пробну виливок, детально вивчають властивості і характеристики перших тестових екземплярів.

Безпосереднє лиття під тиском в компанії «ТІС» здійснюють в такій послідовності:

 • подача розігрітого до в'язкості полімеру під тиском з наступним разравниванием
 • прес-форму охолоджують, щоб залитий склад затвердів
 • розмикання форми, видача готового примірника, перевірка відповідності

Як формується вартість послуги?

Зберігаючи лояльність в фінансових питаннях, виробнича компанія «ТІС» надає гарантію чесних цін. Вартість послуг лиття пластика під тиском формується під впливом ключових чинників - складності вироби, характеристик підібраного для створення деталі пластика, кількості штук в замовленої партії.