General properties of plastics

28 february 2020

Незважаючи на велику кількість полімерних матеріалів на ринку, універсального пластика, який можна використовувати в якості сировини для виробництва виробів і товарів, що не існує. Тому інженери і технологи компанії «TIS», детально знайомлять замовником з властивостями різних промислових полімерів, роблячи акцент на експлуатаційних і технічних характеристиках.

Вимоги до сировини

Доброю новиною для замовників і споживачів є той факт, що для випуску будь-якого виду продукції можна підібрати пластик, який буде відповідати всім вимогам. У порівнянні з іншими матеріалами, пластмаси мають найбільшу кількість варіацій базових властивостей. Об'єднані в величезне сімейство полімерів, вони мають ряд переваг:
 • екологічність;
 • стійкість до дії середовища і механічних навантажень;
 • доступна вартість;
 • легка технологія виробництва і обробки;
 • пластичність;
 • високі адгезійні і діелектричні властивості;
 • невелика щільність;
 • окрашиваемость в різні кольори;
 • ударостійкість та ін.

Застосування добавок: ключ до управління властивостями готових полімерів

При виробництві виробів з пластмас в заводських умовах, поширена практика додавання різних присадок. Мета цього кроку - зміна базових властивостей сировини. Існують добавки для поліпшення гнучкості і термостійкості, наповнювачі з армуючими волокнами, склади, що володіють вираженим синергическим ефектом. Найбільш популярні такі варіанти:
 1. Скловолокно
У підготовлених сумішах для лиття під тиском в числі інших інгредієнтів може бути присутнім скловолокно. Даний наповнювач знижує усадку.
 1. Армуючі волокна
Для підвищення жорсткості застосовують армирующее волокно. Пропорції внесення добавки визначаються технологами відповідно до вимог до готової пластмасі.
 1. Етилен
Як добавки етилен запобігає розтріскування полімерів після лиття.
 1. Інші варіанти
Існують добавки-пігменти для регулювання рівня прозорості і кольору, наповнювачі для корекції механічних властивостей, отверджувачі для каталізу процесів затвердіння і кристалізації маси.
На додаток до присадкам використовують зовнішні методи обробки, які впливають на показники водонепроникності, додаткової міцності, електроізоляції. Серед них:
 • нанесення захисних зовнішніх покриттів на готові деталі;
 • ламінування;
 • соекструзії;
 • коінжекція тощо.

Переваги пластмас

На ринку велика частка виробів із пластику. Цей матеріал стає основою для пакувальної тари, трубопроводів, деталей і корпусів техніки. Попит на полімерну сировину стабільно високий. Пояснюється цей факт наступними перевагами:
 1. Сумісність з іншими матеріалами
З комбінованої суміші з пластика і деревини або металу, створюють інноваційні матеріали з унікальними властивостями. Як приклад можна назвати панелі ПВХ, затребувані в будівельній сфері, упаковку з тонкої алюмінієвої фольги і плівкового екструдованого пластику.
 1. Корозійна стійкість
Слабкі кислоти і розчини лугів, електрохімічна корозія та інші руйнують фактори подібного характеру не впливають на пластмаси.
 1. Теплоізоляція
Матеріал добре зберігають тепло, використовуються для ізоляції.
 1. Відмінні антифрикційні властивості
Сировина може стати заміною традиційним антифрикційним складом, що застосовуються для лиття бабітів, оловяністих бронз та інших сплавів. Вироби з них довгий час не вимагають мастила.
 1. Мінімальна кількість відходів
За рахунок наявності гідних технологічних властивостей, виробництво пластмас на заводі здійснюється по безвідходних технологій. Вироби з сировини формують із застосуванням лиття, формування в вакуумі, пресування.

Рекомендації при виборі пластика

Перш ніж затвердити проект з використанням певного типу пластика для виготовлення продукції, варто порівняти кілька варіантів, вивчити сильні та слабкі сторони полімерів з різних груп. При необхідності, за допомогою можна звернутися до менеджерів компанії «TIS», які нададуть експертну консультацію, допоможуть знайти рішення, дадуть відповіді на всі питання.