Переваги та недоліки екструзії

15 june 2020

Для ефективної та якісної обробки полімерів розроблена методика екструзійного продавлювання. Безперервний технологічний процес передбачає продавлювання розплаву вихідного матеріалу через отвір для формування готових виробів. Застосовують екструдери для випуску листів, плівок, трубопроводів, розсіювачів для світильників, захисних оболонок проводів і кабелів, інших погонажних заготовок з постійним поперечним перерізом.

Загальні характеристики методу

Широкі функціональні можливості сучасних екструдерів дозволяють технологам в рамках виконання виробничих завдань працювати з самими різними видами сировини. Успішно піддаються формуванню наступні полімери:

 • ударостойкий пластик
 • еластомер
 • нейлон
 • полівінілхлорид
 • поліпропілен та ін.

Технологія також дозволяє пропускати через екструзійну профілюючу головку різні гумові, крахмалосодержащие і белоксодержащие суміші, пластмаси.

Переваги екструзії

При формуванні виробів з постійним поперечним перерізом методика забезпечує більшу гнучкість, дозволяючи випускати в серійному виробництві деталі і заготівлі, в якості сировини для яких використовується один або кілька видів полімерів. Має екструзія і інші переваги, що забезпечують технології стійкі конкурентні позиції в різних галузях промисловості. Це:

 • Бюджетні витрати

  Солідне вливання капіталу не буде потрібно при запуску повної виробничої лінії. Метод відрізняється мінімальної затратностью.

 • Екологічність

  У виробництві можна повторно переробляти сировину, зменшуючи кількість відходів і забруднень на планеті для збереження екологічного балансу.

 • Безперервна робота в форматі 24/7

  Лінійка з випуску деталей через профілюючу головку працює в безперервному режимі, дозволяючи встановлювати на заводах і фабриках цілодобовий режим роботи з декількома змінами для досягнення бажаних показників рентабельності. Підприємства ефективно нарощують оберти, розвивають масштаб діяльності.

 • Доопрацювання

  По завершенню формування деталі залишаються теплими, тому їх можна додатково доопрацювати при необхідності, скорегувавши геометрію, габарити і інші параметри відповідно до вимог встановлених стандартів. Постекструзіонная обробка - один з шляхів, що ведуть до зниження заводського браку і дефектів до гранично низьких значень.

 • Швидкість

  В українській компанії «ТІС» на замовлення клієнтів великі партії деталей з полімерного розплаву будуть виготовлені в найкоротші терміни. Екструзія характеризується високою швидкістю, тому не виникає проблем з випуском обумовленого обсягу товарної продукції, якість якої строго відповідає нормам.

 • Автоматизація

  Всі етапи автоматизовані, ймовірність людської помилки зведена до мінімуму. У цехах використовується обладнання, яке має пролонгований ресурс, просте управління, додаткові опції.

Недоліки технології

Не варто виключати з поля зору і деякі недоліки екструзійного формування. Даний формат виробництва погонажних виробів із пластику й полімерів обмежує випускається продуктову лінійку, накладає деякі обмеження на формат продукції. Відзначають і різницю в розмірі, яка виникає через розширення пластикового сировини через вплив температур. Точну ступінь розширення достовірно передбачити або спрогнозувати складно, адже на даний показник впливає безліч явищ. Це означає, що виробник повинен підготуватися до можливого відхилення габаритних значень товарів від стандартних встановлених розмірів.