Прес-форми для лиття пластмасових виробів

21 september 2020

Застава якісного виготовлення полімерних виробів будь-якої складності - коректний вибір прес-форм для лиття. Процес їх створення передбачає серйозні витрати часу і праці. Фахівцям належить вивчити деталі затверджених ескізів, щоб створити об'ємну 3D модель заготовки, а потім відтворити її.

Вибір конфігурації прес-форми

При початковому моделюванні прес-форми для лиття полімерної продукції в облік беруть такі чинники:

- вимоги замовника до кінцевого виду пластмасових виробів - особливості геометрії - габаритні розміри - передбачувана кількість продукції в партії (тираж)

Етапи виробництва

Коли конфігурація підібрана і узгоджена, приступають до основних робіт з випуску прес-форм. Вони включають такі кроки:

  • Проектування

    Проектується прес-форма на основі віртуальної 3D моделі, створеної інженерами на початковому етапі.

  • Аналіз параметрів

    Оптимізацію також проводять в рамках підготовчих заходів. Фахівці проводять ретельний і докладний аналіз вироби, користуючись в процесі функціональним програмним забезпеченням. Це дозволяє відшукати оптимальні канали охолодження, визначити сумісну литниковую систему.

  • Виготовлення і тестування

    За затвердженим моделям форму виливають або виточують з різних матеріалів, а потім проводять тестові випробування. У разі виявлення будь-яких відхилень або невідповідностей, проводяться доопрацювання. Завдання вважається виконаним в тому випадку, якщо вироби у формі відповідають необхідним фізичним і хімічним параметрам, мають естетичний зовнішній вигляд.

Варіанти прес-форм для випуску полімерних деталей різних тиражем

Для потреб малих виробничих фірм, які орієнтовані на випуск штучних партій товарів з первинного і вторинного пластикового сировини, створюють прес-форми з невеликим ресурсом. Вони мають демократичну вартість, оскільки вимоги щодо технічного оснащення спрощені.

Прес-форми з середньою продуктивністю незамінні в серійному виробництві. Вони довго служать, забезпечують відмінний результат. Великі компанії, в числі яких український виробник «ТІС», використовують в ливарних цехах вчинені прес-форми. Вони спроектовані для випуску максимального тиражу виробів, тому мають солідними показниками міцності, надійності та довговічності. Гранична межа кількості відлитих з пластмасових гранул виробів не лімітована. Продовжить термін служби таких заготовок відмова від застосування в роботі абразивних пластиків, які при контакті з прес-формою чинять негативний вплив на внутрішні стінки.

Популярні види прес-форм для лиття під тиском

Для лиття пластиків під тиском застосовують особливу модифікацію прес-форм, в яких за допомогою літників системи об'єднується оформляє гніздо і завантажувальна камера. Специфічна конфігурація підходить для масового серійного виробництва - вироби виходять якісними, не вимагають подальшого доопрацювання, а в цеху вдається по максимуму автоматизувати процеси. Це знижує ризик людської помилки, дозволяє оптимізувати витрати часу і праці.

Розплавлене сировину під тиском заливають в такі види прес-форм:

Стаціонарні моделі на термін виготовлення партії встановлюються на термопластавтомате. Напівстаціонарних варіанти частково містять знімні елементи, які по черзі монтуються в форму, і прискорюють процес. Розбірні конструкції кожен раз знімають з термопластавтомата для того, щоб витягти відлиті і сформовані вироби. Вони коштують недорого, оскільки не містять складної системи виштовхування деталей.

Відповідальний підхід до вибору прес-форм дозволяє виробляти складні пластмасові вироби, які відповідають вимогам споживачів.