Чи проводять пластики тепло?

17 july 2020

Переважій частині представлених на ринку полімерних пластмас властива низька провідність тепла і електрики. Однак не обходиться без винятків - деякі пластики гідно витримують конкуренцію з алюмінієм і можуть бути використані замість нього для проведення тепла або струму. Першими виробниками теплопровідних пластиків, хто досяг успіху в комерційному відношенні, стали: RTP Co., Cool Polymers, Ticona Corp. GE Plastics, PolyOne Corp., A. Schulman, LNP Engineering Plastics і DuPont.

Актуальність теплопровідних пластиків

Теплорозсіюючі пластмаси, що з'явилися незадовго до теперішнього часу тепер активно застосовуються для вирішення питань, пов'язаних з накопиченням тепла. Їх все частіше можна зустріти у виробництві автомобілів, електроніки, різних освітлювальних і побутових приладів. Повноцінною альтернативою металу, на жаль, теплорозсіюючі пластмаси назвати не вийде. Однак їм притаманний потужний потенціал в області «теплового управління».

Всі деталі, які відливаються з теплопровідних матеріалів, цілком можуть використовуватися замість керамічних, металевих, а також виконаних з непроводящей тепло пластмаси виробів. Такі полімери знаходять застосування при виготовленні:

  • пристроїв телекомунікації;
  • дисплеїв мобільних телефонів;
  • промислового обладнання;
  • елементів освітлення.

Що стосується останнього пункту, теплорассеівателі підходять для виготовлення відбивачів, а також герметизації люмінесцентних баластів і лазерних діодів.

Українська компанія «ТІС» (Торгово-Інформаційний Сервіс) займається литтям різних виробів із пластмас. З полістиролу виготовляються елементи для електротехнічної промисловості і побутового призначення: фурнітура, лінзи, дитячі іграшки, посуд і т.д. З поліаміду виконуються деталі для сфер приладобудування та будівництва. А з поліпропілену виготовляються плівки, контейнери для харчових продуктів, одноразовий посуд і пакувальна тара. Багатосерійне виробництво здійснюється за допомогою прогресивного обладнання - термопластавтоматів, що дозволяють отримати великі партії продукції в найкоротші терміни. При цьому клієнту надається кваліфікована допомога в пошуку конструктивних рішень та інформаційна підтримка на кожному з етапів.

Якісні характеристики

Більша частина існуючих термопластів відрізняється теплопровідністю близько 0,2 Вт / мК (Вт / метр-° Кельвіна), тоді як теплорассеівающіх полімер має питомою провідністю на порядок вище - в 100-500 разів. Показник варіюється в рамках 10-100 Вт / мК, найчастіше показуючи найвищий результат в порівнянні з іншими популярними матеріалами.

Сучасні виробники воліють робити вибір на користь даної технології в випадках масового виробництва, відзначаючи її ефективність. Десятки тисяч вироблених за місяць деталей здатні розкрити весь потенціал матеріалу, використовуваного в процесі ливарного. На думку Міллера - одного з головних фахівців Cool Polymers, це дозволяє їм заощадити близько 30%. Він пояснює все тим, що в процесі лиття дрібних елементів під тиском левова частка витрат припадає безпосередньо на процес. Деталі значних розмірів вимагають порівняно великих витрат на матеріали. Він повідомляє про можливість економії порядку фунта стерлінга, якщо при виготовленні невеликих виробів застосовуються теплорассеівающіх пластмаси.

Вартість теплопровідних полімерів

Щоб отримати максимальну теплопровідність, потрібні далеко не бюджетні наповнювачі. Як результат - такі теплопроводящие полімери обходяться більше ніж удвічі дорожче в порівнянні з керамікою або металом, здатними стати заміною першим. Пластики з високою провідністю можна знайти за ціною від 50 до 90 доларів за кг, тоді як подібні матеріали з меншою провідністю можна придбати за 8-12 доларів за кг. Вибір за виробником - заощадити і пожертвувати якістю або заплатити більше, але зробити по-справжньому ефективний продукт.