Varieties of PVC, their production and application

3 april 2020

Прикладом якісного і практичного полімеру з базовими властивостями є ПВХ (PVC). Синтетичний матеріал являє собою білу тверду порошкоподібну речовину з розміром частинок від 100 до 200 мікрон з пористою, капілярною і сипучою структурою. В українській виробничої компанії «ТІС» якісний полівінілхлорид отримують методом полімеризації в емульсивному складі, масі або суспензії вінілхлориду. Готовий продукт переробляється до п'яти разів, випереджає відомі аналоги за кількістю можливих сфер застосування, відповідає вимогам екологічних стандартів.

Різновиди PVC

Виробляють ПВХ двох видів - у продажу є пластикат і винипласт. Обидва матеріали, що відносяться до різновидів полівінілхлориду, за хімічним компонентного складу - класичні термопласти. Це означає, що при підвищенні температурних значень середовища, речовини починають швидко втрачати свої механічні властивості. При подальшому нагріванні можливе повне руйнування. Викликана така реакція особливої ​​лінійної молекулярною структурою. Молекули речовин мають неміцний зв'язок - вплив термічного ефекту змушує його слабшати ще більше.

Пластикат і винипласт: характерні відмінності, сфера застосування і технології заводської переробки

PVC-P (пластикат)

Для вироблення м'якого PVC-P необхідне застосування спеціальних добавок - пластифікаторів (фталатів, себацінатов, трикрезилфосфат). Їх кількість в готовому продукті може становити до 50%, а решту частки у формулі займають барвники, пігменти, стабілізатори. Результатом даної технології виробництва є створення еластичного ПВХ, який легко піддається вторинній переробці, може застосовуватися для виготовлення поливальних шлангів, фітингів, упаковки, замінників шкіри та ін. Також пластикат потрібен для захисту металевих несучих каркасів і поверхні травильних ванн від корозії, для зовнішнього покриття спецобладнання і транспорту. Матеріал не чутливий до впливу вогню, має стійкість до дії вологи, бензину, масла, кислот.
На заводі «ТІС» можна замовити забарвлений і нефарбований PVC-P у вигляді гранул, стрічок, листів і плівок. Він переробляється наступними методами:
 • Екструзія
За допомогою даного способу з розплавленого сировини через спеціальний екструдер видавлюють листи, прутки і гранули.
 • Лиття під тиском
Методика каландрования розроблена для надійного ущільнення і ідеального вирівнювання деформованої поверхні листів.
 • Вальцування
Обертові всередині установки валки захоплюють ПВХ, потім здійснюється деформація і склеювання матеріалу. Зміна форми відбувається під впливом високих температур.

PVC-U (вініпласт)

Вініпласт володіє прозорою структурою, не має стороннього запаху. Даний вид ПВХ відрізняється жорсткістю, твердістю, стійкістю до вогню. Він піддається вторинній переробці, створюється в виробничих умовах без застосування пластифікату. У складі даного полімеру фігурують стабілізатори, які потрібні для захисту від руйнування при зберіганні і переробці сировини, а також змащувальні добавки. Зрідка в формулах присутні інші компоненти:
 • барвники;
 • знижуючі собівартість наповнювачі;
 • добавки для модифікації властивостей.
Для випуску різних форм PVC-U застосовують такі технології:
 
 1. Вакуумне формування дозволяє зробити з листів складні і габаритні вироби.
 2. На шнекових функціональних установках з гранул PVC-U вичавлюють листи з хвилею, труби та ін.
 3. Каландрирування дозволяє з провальцованої маси отримати плівковий винипласт.
 4. Дрібні вироби створюють в процесі пресування або лиття під тиском гранул, таблеток.
 5. Гладкі листи виготовляють на плоских гідравлічних пресах.
Сфера застосування вініпласту обумовлена ​​його властивостями. Матеріал діелектричний. Він склеюється клейовими складами, а також з'єднується за допомогою зварювального прутка. З PVC-U роблять різні будівельні конструкції, деталі для потреб машино- і приладобудівної галузі, а також створюють труби, фітинги, склопакети, тару. Полімер не розчиняється у спирті і в маслі, проявляє стійкість до дії агресивних хімічних речовин. З нього роблять ємності для транспортування різних реагентів, кислот, мастила.