Areas of use of polymers and articles thereof

29 january 2020

Будучи діелектриками, полімери характеризуються механічною міцністю і низькою теплопровідністю. Високомолекулярні речовини доступні у вигляді твердих пластмас, тягучих рідин, еластичних матеріалів і в інших агрегатних станах. Їх застосовують для виготовлення пакувальної продукції, труб, запчастин для машин, оргскла. При введенні стабілізаторів або домішок в невеликій кількості вдається в значній мірі змінити початкові властивості полімерів. Це ще одна важлива якість речовин, що використовуються практично у всіх галузях промисловості.

Замовлення на поставку полімерів регулярно формують будівельні заводи, сектори промисловості, задіяні в будівельній і автомобільній сфері. Також попит спостерігається з боку виробників електроніки, меблів, сільськогосподарського інвентарю, медичних товарів, оптичних приладів.

ТОП-3: затребувані різновиди пластмас на європейському ринку

В європейських державах лідируючі позиції на ринку пластмас займає поліпропілен, відомий під маркуванням ПП або PP. Термопластичний матеріал з високою температурою плавлення не схильний до корозійного розтріскування. Застосовуючи ефективні технології формування (лиття під тиском, екструзія), з нього виробляють такі категорії продукції:
  • предмети побуту і домашнього вжитку;
  • одноразові тарілки і стаканчики;
  • ізоляція для міжповерхових перекриттів зводяться будинків;
  • деталі цифрової апаратури;
  • тара, мішки;
  • запірна і регулююча арматура для комунікаційних мереж.
На другому місці за обсягами споживання - поліетилен високого тиску (ПВД або PE-LD). Еластичний і м'який полімер з поліпшеними показниками пластичності оптимально підходить для виробництва плівки, пакетів, обгорток. Він має злегка матову поверхню, відрізняється від аналогів невеликою кристаличністю і малою вагою. ПВД має слабкі внутрішньомолекулярні зв'язки. Це обумовлює більш низьку щільність в порівнянні з іншими пластмасами - м'які і гнучкі вироби з поліетилену високого тиску стійкі до деформацій стиснення і розтягування, сонячних променей. Вони не пропускають вологу і повітря.
Третя позиція у полівінілхлориду, відомого під позначенням ПВХ або PVC. Важкогорюча синтетична сировина стійко переносить дію агресивних хімічних кислот, лугів і розчинників, має гідні показники міцності. Сфера застосування термопласта обширна. З нього створюють ізоляцію для кабелів і проводів, лінолеум, полотна для натяжних стель, довговічні брудозахистні коврики, покришки для коліс скейтборду і роликів, грамплатівки та інші товари.
Аналогічна тенденція простежується і в країнах Азіатського регіону, США і країнах СНД. У державах найбільш затребувані три найпопулярніших термопласта, в той час як інші види полімерів використовуються в набагато менших масштабах. В Україні полімери також активно застосовуються в роботі. На заводі «ТІС» з повним циклом виробництва продукції з пластмаси методом лиття та екструзії створюють спінені і погонажні вироби (профіль, ущільнювачі, труби), LED лінзи, ротанга нитку і ін.

Переробка: яка ситуація склалася з вторинним використанням полімерів?

Доступність і простота обробки термопластів дозволяє в короткі терміни поставляти на ринок будь-які обсяги продукції, включаючи композиційні матеріали, пластики з екстремальними властивостями, тканини і наповнювачі для меблевої промисловості, рекламну продукцію та ін. Величезні масштаби виробництва передбачають вирішення питання з утилізацією продукції.
Фізико-хімічні властивості полімерів роблять їх придатними для вторинного застосування. У світі понад 60% споживчих відходів відновлюються, в той час як 40% викидаються. Варто відзначити, що ситуація з переробкою з кожним роком стає краще, особливо в розвинених країнах ЄС - Швейцарії, Австрії, Нідерландах.
Бажаючи мінімізувати шкідливий вплив на екологію, компанії налагодили процес вторинної переробки термопластів, а також зробили ставку на виготовлення максимально якісних і довговічних полімерних товарів, які служать довго і не вимагають частої заміни. Щоб скоротити кількість відходів з пластика, була розроблена глобальна програма розвитку, реалізація якої запланована до 2025-2037 років.