Conducting Polymers

3 april 2020

За прогнозами вчених в найближчому майбутньому застосування металів для виготовлення провідників втратить економічний сенс. У сучасних реаліях споживачі зацікавлені в недорогих і практичних рішеннях, тому на арену світових ринків вийдуть струмопровідні полімери.

Полімери: обгрунтування використання в якості провідного матеріалу

При виготовленні проводів найчастіше на заводах використовують мідь і алюміній. Висока собівартість основи з кольорового металу відповідним негативним чином відбивається на ціннику готового товару. Тривожним фактором для виробників є і обмеженість перерахованих ресурсів - запаси руд на планеті з кожним роком виснажуються, а нові родовища виявляють рідко. Тому вчені хіміки підшукують для них заміну, і пропонують звернути увагу на кабелі та проводи з полімерів, які представлені в асортименті компанії «ТІС». Пластикові аналоги - це приваблива перспектива, яка забезпечить до 95% економії при створенні ліній електропередач. При цьому виріб не буде програвати в експлуатаційних якостях, надійності і безпеки.

Навіщо метализують пластики?

Оскільки в чистому вигляді пластики не володіють належною провідність, інженери вирішили на мікроскопічному рівні насичувати полімерний матеріал металевими частинками. Така технологія дозволяє зберегти структуру провідника, оскільки алюміній і мідь утворюють правильну кристалічну решітку.
Застосовують металізовані пластики в наступних областях:
  • передача сигналів на відстань;
  • радіотехніка і точна чутлива апаратура;
  • машинобудування, авіаційна і космічна галузь;
  • інші деталі і вузли, які не мають сильного напруги (через відсутність потужного перетину пікові навантаження полімерні провідники переносять погано).
Споживачі зможуть оцінити і інші переваги струмопровідних полімерів:
  • Невелика вага
Кабелі й проведення мають невелику вагу (маса знижена на 25% в порівнянні з металевими проводами і кабелями)
  • Простота з'єднання
Для зварювання майстру-монтажника не доведеться мати спеціальних навичок. Щоб з'єднати провідники, не буде потрібно навіть застосовувати припій.
  • Прозорість
За зовнішнім виглядом матеріал нагадує рибальську волосінь - він абсолютно прозорий, оскільки зроблений з якісних полімерних субстанцій під жорстким контролем технологів.

Технологія виготовлення струмопровідних полімерів

Справжні струмопровідні полімери виробнича компанія «ТІС» створює на базі різних веніленов, поліпірролов, поліацетилену тощо. Перераховані основи проводять струм добре, мають схожі показники провідності в порівнянні з залізними аналогами. Однак при перевищенні допустимого навантаження, може виникнути небажаний побічний ефект - розплавлення дроту. Рішення озвученої проблеми полягає в установці надійних трансформаторних батарей, які забезпечать мережі стабільне і безперебійне функціонування, захистять від сплесків і пікових коливань.
Загрозою для струмопровідних полімерів є і коротке замикання. Якщо знаходяться поруч металеві проводки здатні витримати таке аварійне «випробування», то пластикова основа вийде з ладу і утворює єдиний клубок. Від масового серійного виробництва виробів заводи захищає і нечувана вартість обладнання. Дешевше встановити в цеху велику плавильну ділянку, ніж запустити в експлуатацію всі необхідні прилади для складного хімічного синтезу струмопровідних полімерів.

Прогнози на майбутнє

Актуальність мідних і алюмінієвих проводів зійде до мінімуму в найближчі два-три десятиліття, як прогнозують експерти. Відсутність перспективи розвитку пов'язано з відсутністю вираженої потреби у споживачів в проходженні великих струмів. Використовувані в усіх сферах життя світлодіоди не вимагають високої напруги для яскравого і безперебійного освітлення, а всі сучасні види побутової техніки демонструють в роботі енергоефективність і раціонально споживають ресурс. Через сталу тенденцію почалася ера активного освоєння струмопровідних полімерів.