Види пластика для вторинної переробки

14 december 2020

Широке повсюдне застосування дешевих пластиків витісняє інші матеріали. Одночасно загострюється проблема утилізації відпрацьованих свій термін виробів з мінімальною шкодою для планети. Рішення - в повторному використанні різних видів пластику.

Три способи переробки

Щоб не чекати природного розкладання полімерних матеріалів, яке займає кілька століть, відходи пластика піддають переробці. Тобто перетворюють їх в джерело енергії, вторсировина або продукти з необхідними споживачам властивостями. Серед сучасних способів переробки виділяються:

  1. Механічний рециклинг, що дозволяє отримувати новий полімер.
  2. Хімічний метод полягає в розщепленні відходів на окремі складові, які при змішуванні і обробці також дають нові матеріали.
  3. Термічний спосіб має на увазі спалювання або переведення в газоподібний стан. Тут кінцевим продуктом є енергія.

Придатні для отримання вторинної сировини види полімерів

З розвитком і впровадженням програм переробки пластикового сміття виникла нагальна потреба в міжнародній системі маркування побутового застосування матеріалів. Зараз налічується 7 класів таких пластиків. Кожен з них маркується зі стрілок трикутником з цифрами всередині і латинськими абревіатурами під ним. Вторинній переробці піддають:

  • Поліетилентерефталат 01 PET у вигляді прозорих пляшок для води, напоїв, миючих засобів, одноразових харчових контейнерів.
  • Поліетилен високощільний 02 HDPE, що йде на виробництво харчових плівок, пакетів, упаковок побутової хімії.
  • Поліетилен нізкоплотний 04 LDPE - прозорі плівки, труби, кришки, еластичні упаковки, пакети, лінолеум.
  • Поліпропілен 05 PP - використані одноразові шприци, стаканчики, посуд, харчові контейнери, деталі автомобілів, труби, іграшки.

Як відбувається переробка пластикового сміття

Найпоширеніший спосіб механічного рециклінгу полягає в отриманні реціклата & ndash; полімерної сировини для виробництва інших пластмасових виробів групи компаній "ТИС". Серед послуг української компанії - переробка полімерів універсальним методом екструзії для отримання пластикового профілю.

На першому етапі відходи пластика упорядковано з поділом за видами і ступенем забрудненості, очищаються від етикеток. Потім вони проходять попереднє дроблення до стану флекса, ще одну сортування. Після цього пластмасу промивають, сушать і відправляють в термічні установки.

Після термообробки відходи приймають вид однорідного розплаву - реціклата, який перенаправляється в екструдер для формування вторинної продукції. Механічний рециклинг відрізняється універсальністю, так як дозволяє дати друге життя всім типам пластика без забруднення довкілля шкідливими випарами і викидами.

Нові продукти переробки

Одержуваний механічною переробкою реціклат дозволяє виробляти з вторинних поліетиленів ізоляційні та оздоблювальні матеріали, підпокрівельні мембрани, пластикові покриття, профілі та меблі. Вторинний поліпропілен перетворюється в корпусу побутових приладів, комп'ютерної техніки, автодеталі, контейнери, пластмасовий посуд.

Перероблений поліетилентерефталат не допускається до повторних контактів з харчовими продуктами. Але він приносить не менше користі, перетворюючись в волокна поліестеру, з якого роблять одяг і взуття. Вторинний PET стає основою утеплюючих матеріалів & ndash; синтепону і холлофайбера. Це вражаюча альтернатива зростаючим щодня і покриваючим величезні території горах пластикового сміття.