Types of industrial plastics: POLYBUTYLENE

27 february 2020

Виробнича компанія «TIS» виготовляє на основі полібутилену широку лінійки продукції - фурнітуру для контурів опалення та подачі води, упаковку, ізоляцію. Матеріал з відмінними термопластичними властивостями не підлягає розтріскуванню під тиском, проявляє високу стійкість до дії агресивного хімічного середовища, вогню. При цьому для промислового полімеру характерна наявність досить еластичною структури і гнучкості.

Склад матеріалу

У формулі матеріалу, отриманого штучним шляхом в строго контрольованих заводських умовах, є всього два елементи - водень і вуглець. Це вказує на абсолютну екологічність і гігієнічність полібутилену. Він не представляє загрози навколишньому простору, є придатним для повторної переробки і зміни базових властивостей і експлуатаційних характеристик інших видів поліолефінів.

Технології обробки

Полібутилен легко пресується при нагріванні до 190 градусів за Цельсієм і вище. Для обробки даного полімерної сировини підходить екструзія і технологія лиття під тиском. Розпечений матеріал легко зварювати. За рахунок щільної кристалічної структури він стійко виносить навантаження, демонструє стійкість до повзучості і гідростатичного тиску.
Кристалізується полібутилен в трьох різних формах. Він тримає первісну форму, зберігає пружність. Відзначають технологи та інші особливості роботи з пластиком. Сировина характеризується стійкістю до стирання, добре протистоїть хімічних реактивів, кислот, жирів, кетонам, спиртів. Менша стійкість проявляється до ароматичних вуглеводнів, хлору, сильним окислювача.

Основні властивості

Полібутилен відрізняється від інших груп поліолефінів наступними властивостями:
 1. Збільшений ресурс гнучкості.
 2. Хімічна стійкість.
 3. Довготривала міцність.
 4. Мінімальна повзучість.
 5. Проста зварювання з утворенням надійних гомогенних сполук.
Перераховані властивості обумовлені поєднанням унікальних технічних характеристик:
 • міцність при розтягуванні складає не менше 36,5 МПа;
 • модуль пружності знаходиться в діапазоні від 290 до 295 МПа;
 • мінімальний показник водопоглинання (близько 0,03%);
 • діапазон кристалличности від 48 до 55%;
 • температура склування -20 градусів за Цельсієм (на морозі можливості використання деталей з полібутилену обмежені невисокою стійкістю до негативних температур повітря).
Матеріал не руйнується під впливом прямих ультрафіолетових променів, тому труби з нього можна використовувати на вулиці. Він демонструє ударну міцність, має низьку температуру крихкого руйнування.

Сфера застосування

Популярність полібутилену в багатьох областях промисловості пояснюється його універсальної сферою застосування. Пластик з розгалуженою молекулярною структурою являє собою термопластичний полімер бутилену, який потрібен для виробництва наступних видів продукції:
 • комплектуючі деталі для систем стисненого повітря, кондиціонування і вентилювання приміщень;
 • трубопроводи;
 • фурнітура та витратні елементи для опалювального контуру, каналізації і гарячого водопостачання.
Вироби з полібутилену легко монтуються за місцем, довго служать. Їх з'єднують між собою компресійними фітингами і клейовими складами, електромуфтового методом зварювання і методом враструб.
Мають значення і інші особливості продукції на основі промислового полімеру. Вона поглинає виникаючі акустичні хвилі, знижує вібрації, тому з'єднання і запуску контуру обігріву, охолодження або вентиляції, в житлових будинках і цехах зберігається тиша і комфортна атмосфера. Трубопроводи за умови грамотного з'єднання і монтажу залишаються герметичними протягом усього періоду експлуатації, не утворюють протікання і інших небажаних дефектів. Вони рідко вимагають ремонту, зберігають заявлені властивості протягом усього терміну дії офіційної гарантії.
Деякі марки полібутилену виробники застосовують в якості основи для виготовлення пакувальної продукції, всілякої тари, жорстких ємностей для транспортування і зберігання абразивних розчинів, хімічних складів і реактивів.