Види промислових пластиків: Полістирол

15 june 2020

Низька вартість, легка вага у поєднанні з гідними характеристиками міцності, відповідність стандартам екологічної безпеки пояснює широке поширення полістиролу. Цей популярний промисловий пластик отриманий в результаті процесу полімеризації стиролу. Для нього характерна термопластичность, лінійна структура, жорсткість і висока ступінь пропускання світла.

Сфера застосування

Відмінні властивості діелектрика, невелика усадка при литті, простота формування і фарбування, стійкість до морозу і низьке вологопоглинання дозволяють виробникам застосовувати матеріал для виготовлення одноразового посуду, іграшок для дітей, тари та упаковки для різних товарів. З сировини виробляють продукції і для потреб великої промисловості:

 • Будівництво

  На сучасному будівельному ринку стабільним попитом з боку корпоративних підрядників і приватних забудовників користуються полістирольні сендвіч панелі, незнімні модифікації опалубки, плити для термоізоляції покрівель, стін, перекриттів. Відмінні експлуатаційні властивості мають і створені на основі ПС стельові багети, звукопоглинальні плитки, клейові склади, декоративні та облицювальні матеріали.

 • Медицина

  В сфері охорони здоров'я необхідні практичні і довговічні чаші з полімеру, компоненти систем переливання крові, одноразові інструменти, захисні засоби для медиків.

 • Електроніка

  З полістиролу роблять опори коаксіальних проводів, діелектричні антени, корпус побутової техніки.

 • Поліграфія, реклама

  Для маркетингових кампаній з ПС роблять рекламні щити, елементи зовнішньої реклами.

Також розплав підходить для видавлювання найтоншої плівки (товщина 20-100 мікрон), формування стаканчиків для напоїв і контейнерів для швидкого харчування, які замовляють кондитерські фабрики, підприємства фаст-фуду, ресторани, склади та логістичні центри.

Переваги

До основних переваг полістиролу відносять такі особливості:

 • простота переробки
 • великий вибір марок ПС з різними хімічними і фізичними властивостями і його сополімерів
 • простота утилізації
 • твердість і жорсткість
 • радіаційна стійкість

ПС має відмінну хімічну інертність, відрізняється непоганою стійкістю до кислот і лугів.

Форма випуску

На ринок полімер поставляється у вигляді прозорих гранул в формі циліндра, які мають суху гладку поверхню з вираженим блиском. Для подальшої формування сировину підігрівають до розплаву, а потім продавлюють в'язку суміш через профілюючу головку екструдера або ллють під тиском. Замовити необхідний обсяг сировини можна в українській виробничої компанії «ТІС», яка також реалізує готову продукцію з промислових пластиків і пластмас.

Як відрізнити полістирол?

При згинанні полосочки ПС легко гнуться, однак при подальшому механічному впливі ламаються з характерним тріском. На місці зламу видніється добре розрізняють дрібнозернистий структура. Матеріал запалюється, горить з виділенням солодкуватого запаху і освітою коптить полум'я. Для розчинення полімеру підійдуть будь-які органічні розчинники:

 • бензол
 • стирол
 • ацетон

Низька стійкість спостерігається і до технічних мастил, які руйнують структуру ПС.

Висновок

В залежності від способу отримання, марки і модифікації, хімічні і фізичні властивості полістиролу будуть відрізнятися. Однак все варіації полімеру характеризуються простотою обробки, екологічністю і можливість змішування з іншими видами промислових пластмас для усунення недоліків у вигляді горючості, крихкості, поганих показників стійкості до зношування та механічних навантажень.