Що таке ПВХ, що роблять з ПВХ?

16 february 2021

В групі термопластичних синтетичних речовин присутній полівінілхлорид. Цей матеріал в багатьох галузях промисловості став повноцінною заміною целюлозі, каучуку, натуральній шкірі, деревині, склу. Волокна ПВХ не токсичні, інертні по відношенню до кислот, жирів, масел, вологи, розчинів солей і лугів. У чистому вигляді вони не підтримують процес горіння на повітрі.

Що являє собою матеріал?

Термопластичний безбарвний полімер не має вираженого запаху. Він являє собою тверду речовину, яку отримують шляхом полімеризації в суспензії або емульсії вінілхлориду. Для поліпшення експлуатаційних властивостей матеріал змішують з присадками і пластифицирующими добавками, які позитивно впливають на показники еластичності, міцності і надійності. Також в числі компонентів вихідної суміші можуть бути присутніми світлопоглинальні барвники, модифікатори, стабілізатори, композити та інші допоміжні добавки.

У яких сферах застосовується полівінілхлорид?

Виграшне поєднання експлуатаційних властивостей стало основною передумовою для широкого поширення ПВХ. Його використовують в таких цілях:

 1. Будівництво і ремонт приміщень. Серед професійних підрядників і приватних забудовників попитом користуються віконні блоки, стінові панелі, полотна натяжних стель, довговічні покриття для підлоги з PVC. Інженерні мережі в будівлях в процесі зведення та реконструкції також монтують із застосуванням ПВХ-труб. Вони володіють легким вагою, виносять перепади температур і високий тиск середовища. Встановлені в будинку контури опалення, системи каналізації та водопостачання виходять практичними, не втрачають герметичності при інтенсивних навантаженнях, вимагають мінімального технічного обслуговування протягом всього терміну служби.
 2. Ізоляція. Ізоляційний шар для кабелів і проводів виходить міцним і надійним. На ньому не з'являються заломи, тріщини та інші дефекти. Крім деформационной стійкості ізоляція володіє і іншими достоїнствами:
  • електрична нейтральність;
  • відмінна вологостійкість;
  • екологічна безпека.
 3. Садовий інвентар. В саду дачники організовують полив за допомогою гнучких шлангів з PVC, користуються захисними рукавичками для рук. При гідній якості ці товари реалізуються на ринку з демократичним цінником.
 4. Предмети декору та інтер'єру. Виробники використовують ПВХ для виготовлення жорстких брудовідштовхуючих килимків, які прийнято розміщувати біля вхідних дверей, захисної меблевої кромки, елементів декору.
 5. Текстильна промисловість. З полімеру виходять унікальні тканини, які не бояться механічних пошкоджень при чудовою еластичності і структурної м'якості. З матерій роблять тенти, навіси, штори для автомийок і СТО, робочий одяг, а також рюкзаки, дорожні сумки і валізи.

Українська виробнича компанія ТИС поставляє якісний полівінілхлорид і для інших сфер. З сировини з високим порогом зносу створюють шпалери, що миються, дитячі іграшки, замінники шкіри, упаковку, надувні човни, покриття для коліс скейтборду, роликових ковзанів і т.п.