Області застосування поліпропілену

16 october 2020

Продукт полімеризації пропілену активно витісняє з ринку, зі сфери споживання інші пластики завдяки своїй універсальності і фізико-хімічним властивостями. У рейтингу популярності поліпропілену належить другий рядок. Але найближчому конкурентові поліетилену він поступається зовсім небагато.

Технічні характеристики матеріалу

Сфера застосування короля пластмас розширюється постійно. Але вже зараз його присутність помітно у всіх галузях економіки. Така універсальність обумовлена ​​списком корисних властивостей матеріалу. В тому числі:

  • Міцність, що перевищує поліетилен.
  • Стійкість до мінусових показників термометра, висока температура плавлення, несприйнятливість до різких погодних змін.
  • Властивості діелектрика в якості ізоляції.
  • Низька щільність і легка обробка.
  • Хімічна інертність при агресивному впливі кислотних випарів високої концентрації, що перетворила поліпропілен в матеріал трубопроводів і вентиляції шкідливих виробництв.
  • Нетоксичність, екологічна безпека в побуті, при контактах з харчовими продуктами.
  • Можливість переробки та утилізації.
  • Невисока вартість.

Поліпропілен дав початок ряду модифікованих матеріалів, поступово замінюють полістирол, ПВХ, АБС-пластик в машинобудуванні, будівництві, електроніці.

Пакувальні матеріали, текстиль

У прозорості, екологічності, еластичності поліпропіленові плівки нітрохи не поступаються поліетиленовим. По міцності навіть перевершують їх, що піднесло матеріал на роль найпопулярнішою упаковки світу. Нові технології вивели на ринок так звані орієнтовані плівки з покращеними в кілька разів характеристиками.

Харчова промисловість широко використовує поліпропіленову тару - пляшки, банки, відерця, контейнери і кришки у виробництві різноманітних продуктів. Відмінна міцність і чудова еластичність поліпропіленових волокон давно зацікавила текстильну промисловість в якості синтетичної добавки до натуральних матеріалів.

Електроніка, машинобудування

Автовиробники давно звернули на цей полімер найпильнішу увагу, забезпечивши транспорт бамперами, амортизаторами і деталями обробки салонів з поліпропілену. З нього роблять корпуси і комплектуючі холодильників, пилососів, телевізорів і іншої побутової техніки.

Поліпропілен міцно влаштувався в повсякденності разом з мобільними телефонами, комп'ютерною технікою. Електронна промисловість користується цим матеріалом в котушках, елементах вимикачів. Ізоляція електропроводки також найчастіше поліпропіленова, як патрони для ламп, розетки і багато іншого.

Група українських компаній «ТІС» займається виробництвом виробів з поліпропілену з необхідними замовникам унікальними параметрами. Устаткування заводу дозволяє проектувати необхідні властивості, не обмежуючи у виборі конфігурації виробів. На кожному етапі випуску продукція проходить повне тестування.

Медицина, дитячі товари, будівництво

Лікування хвороб та зростаюча стійкість збудників вимагають виробів, здатних витримувати жорстку стерилізацію. Поліпропілен виявився досить стійким до високих температур, щоб виробляти з нього знімні частини медичного обладнання, стерильну упаковку, інгалятори і інший інструментарій.

Повна безпека матеріалу зробила його основним в товарах для самих маленьких. Іграшки, посуд, дитячі меблі, предмети гігієни найчастіше складаються з цього полімеру. Доступність виготовлених з нього предметів побуту, оздоблювальних будівельних матеріалів і труб, їх низька собівартість найчастіше виступають вирішальним для виробників і споживачів фактором.