Переваги використання пластику

16 july 2020

Пластмасу людство використовує вже понад століття. Завдяки сучасним технологіям і додаванню різних компонентів і реагентів, вдається виробляти кілька десятків видів матеріалів, кожен з яких має свої особливі властивості і область застосування. Чому пластик є одним з найпопулярніших і корисних матеріалів, розповімо далі.

Плюси застосування пластика в промисловості

Існують деякі види пластмас, які за міцністю не поступаються різним металам, в тому числі, сталі. Саме тому, їх з успіхом використовують в різних сферах промисловості, і ось чому:

  • Відмінна зносостійкість і стійкість до механічного впливу. Це забезпечує тривалий термін служби самих різних виробів.
  • Хімічна інертність. Деякі типи пластмас відмінно переносять вплив лугами і кислотами, крім того, вони не піддаються корозії, як метал.
  • Легкість. Деталі з пластику за рахунок невисокої щільності (1,1 -1,8 г / см) менше важать, а значить, машини і агрегати витрачають менше енергії. Як результат - відбувається економія палива в процесі експлуатації.
  • Більш економічне виробництво. Виготовляти що-небудь з пластмаси набагато дешевше і простіше, ніж з металу або навіть з паперу. При цьому, завдяки легкості обробки матеріалу, навіть найскладніші за формою вироби не вимагають великих трудовитрат.

Деякі види пластика мають антивібраційні і звукоізоляційні властивості, що робить їх незамінними для багатьох сфер застосування.

В високочастотних пристроях пластмаси часто застосовують в якості діелектрика - це можливо, завдяки відмінним електроізоляційним властивостям матеріалу.

Можливість вторинної переробки - ще одна вагома перевага, якою володіє пластик. Звичайно, повторно використовують далеко не весь матеріал, але навіть наявні обсяги переробки дають відмінні результати. Наприклад, якщо повторно використовувати тонну звичайних пластикових пляшок, економія вуглецю складе цілих 1,5 тонни!

Інші переваги пластика

По-перше, це відмінні декоративні властивості. Пластику можна надати будь-яку форму, колір, фактуру і ін. Можливості для застосування майже безмежні (з синтетичних матеріалів можна виготовити практично все: від реалістичною людиноподібної ляльки до частин двигуна автомобіля). Ящики, контейнери, посуд, флакони і кришки, сумки, відра, піддони, дитячі іграшки, аксесуари, різні ємності - лише мала частина того, що роблять із синтетичних матеріалів.

По-друге, пластик незамінний там, де потрібно збільшити термін придатності якогось швидкопсувного продукту. Якщо зберігати один і той же товар (наприклад, кефір або йогурт) в тарі з паперу та з пластмаси, то в другому випадку період придатності до використання збільшиться на кілька днів.

По-третє, синтетичні матеріали, як сировину, дуже дешеві і їх запас практично не обмежений.

Пластик може приймати практично будь-які властивості, які потрібні людині. Деякі види синтетичних матеріалів, наприклад, полістирол і поліметилметакрилат, повністю прозорі, тому з них виробляють безпечне скло, лінзи та інше.

Сучасна «пластикова» промисловість готова задовольнити вимоги практично будь-якого клієнта. Так, на території України функціонує Група компаній «ТІС», фахівці якої можуть запропонувати, як стандартні готові рішення, так і реалізацію індивідуальних проектів будь-якої складності.

Повний виробничий цикл, що включає розробку проекту, випуск, тестування на надійність і інші важливі етапи, гарантує замовникам компанії «ТІС», отримання виробів високої якості з унікальними параметрами і властивостями.

Цікавий факт: пластмаса «витрачає» тільки 4% світового видобутку нафти.