Переваги використання полістиролу

15 january 2021

Шляхом спінювання полістиролу виробники отримують пінополістирол. Це газонаповнений будівельний матеріал з вражаючими ізоляційними властивостями, який отримав повсякденне поширення в промисловості, в побуті, в приватному і корпоративному будівництві. Крім основного компонента в складі можуть бути присутні добавки й сополімери, а також пластифікатори і барвники.

Аргументи на користь вибору пінополістиролу

Переваги використання даного матеріалу обумовлені наступними особливостями:

 1. Відносна міцність. Незвичайна структура, що складається з дрібнопористих гранул, які щільно спеклися між собою.
 2. Довгий термін служби. При тривалій експлуатації не спостерігаються ознаки гниття, розтріскування і інших дефектів. Початкові властивості зберігаються протягом усього періоду служби. Навіть багаторазові цикли заморожування і розморожування не становлять загрози - зовнішня і внутрішня ізоляція ефективно працює протягом десятиліть, не вимагаючи заміни і реставрації.
 3. Стійкість до хімічних середовищ. Вплив ряду хімічних середовищ завдає шкоди структурі матеріалу. У їх числі мило, мінеральні добрива та ін.
 4. Захист від шуму. Зберігаючи в будинках тепло, ізоляція сприятиме захисту від вуличного шуму. Це важливий аспект для підтримки комфортних умов для роботи і відпочинку.
 5. Біологічна стійкість. Дослідження показують, що колонії грибків і цвіль не здатні вижити на матеріалі.
 6. Пожежна безпека. За рахунок застосування антипіренів - речовин, які блокують процеси горіння, вдається досягти високих показників вогнетривкісті.

Де застосовують пінополістирол?

Спінений полістирол, вироблений під жорстким контролем технологів в цехах української компанії "TIS", найбільш відомий як конструкційний і теплоізоляційний матеріал. З нього створюють одноразові і багаторазові ізотермічні упаковки для зберігання харчових продуктів, а також застосовують для вирішення інших завдань:

 • утеплення фасадів муніципальних, комерційних і житлових об'єктів нерухомості, а також скатних покрівель;
 • захист автомобільних доріг від промерзання;
 • виробництво частин меблів, декоративної ліпнини, предметів для інтер'єру та ін.

Сировина також задіють в виробничих процесах фірми, які випускають сендвіч-панелі, шумоізоляційні плити.

Аспекти вибору

Матеріал користується на ринку стабільним попитом. Він легкий, практичний, доступний за ціною. За рахунок простоти обробки, використовувати його в будівництві може людина, що володіє мінімальним рівнем навичок. Але щоб витягти всі вигоди застосування пінополістиролу, необхідно правильно підібрати конфігурацію. В процесі вибору варто звертати увагу на деталі:

 • щільність на кубічний метр;
 • здатність до самозагасання;
 • паропроникність;
 • метод виробництва (пресовий, екструзійний, безпресовим, автоклавний та ін.)

Також оцінюють товщину і габарити плит або листів, оцінюють специфіку розташування осередків з герметично запакованим повітрям всередині, призначення.