Types of Industrial Plastics

3 february 2020

Вироби з пластмаси широко використовуються в різних галузях. Постачання промислового пластика компанія «ТІС» здійснює на нафтохімічні, машинобудівні заводи, підприємства і заводи, орієнтовані на випуск приладів, предметів домашнього вжитку, рекламної продукції.

Загальні властивості промислових пластиків

По завершенню процесу переходу з пластично деформованого стану в твердий стан, промислові пластмаси зберігають задану форму, характеризуються невеликою щільністю і низькими показниками теплової та електричної провідності. Полімери не виявляють чутливість до вологості, дії кислот. Їм надають особливі властивості шляхом додавання різних присадок і пластифікаторів - ненасичених вуглеводів, силікону, інших видів антипіренів і антиоксидантів.

Види промислових пластиків

Найбільш поширені такі різновиди матеріалу з лінійки:
 1. Тефлон
В якості ущільнювача використовується тефлон. Цей фторполімер відомий під абревіатурою PTFE. Його відрізняють від аналогів унікальні експлуатаційні властивості:
 • низький коефіцієнт тертя;
 • стійкість до зношування;
 • гидрофобность;
 • хімічна інертність.
З тефлону виробляють елементи трудопроводной фурнітури - вставки, кільця та інші деталі, які не руйнуються при нагріванні.
 1. Штучний каучук
Синтетичний каучук NBR, фторкаучук FKM, етиленпропіленовий каучук - це сучасні еластичні полімери, з яких створюють ущільнення для трубопроводів. Матеріали гнучкі і еластичні. Вони не піддаються розкришуванню і деформаціям, мають високий робочий ресурс, тому можуть використовуватися для герметизації поверхонь, виготовлення формованих виробів.
 1. Полівінілденфторід
PVDF належить до класу хімічно стійких полімерів, які мають низьку температуру склування. Його виробляють з мономера шляхом контрольованої або вільної полімеризації. В результаті на ринку з'являється продукт з ефективними піро-і п'єзоелектричними властивостями.
 1. ПВХ
Механічна міцність, висока жорсткість і довговічність - риси ПВХ. Полівінілхлорид на основі хлору і етилену застосовують для лиття недорогих труб, які скріплюють за допомогою спеціального клею методом холодного зварювання. Даний вид полімерів не відрізняється еластичністю, тому зігнути трубопровід без шкоди цілісності складно.
Є у матеріалу та інші сфери застосування - він служить сировиною для виробництва товарів народного споживання, використовується в медицині, будівельноій галузі. Універсальність дозволила ПВХ витримати серйозну конкуренцію з боку інших промислових пластиків - поліетилену і поліпропілену.
Представлені на ринку та інші види ПВХ - це непластифікований полівінілхлорид і хлорований полівінілхлорид. Матеріали стійкі до гниття і атмосферних опадів. Вони придатні для подальшої переробки, екологічно безпечні і міцні.
 1. Зшитий поліетилен
Існують три різновиди зшитого поліетилену, які відрізняються методом виробництва та експлуатаційними властивостями. Це пероксідносшітий поліетилен PEXa, зшиті поліетилени PEXb і PEXc. З сировини створюють труби для подачі холодної і гарячої води. Вироби виходять герметичними, надійними і довговічними.
 1. Поліетилен високого тиску
Матеріал легко справляється з підвищенням температури, має гарну морозостійкість і пластичністю. Труби з нього монтують в безнапірних системах, оскільки сильний тиск може спровокувати втрату герметичності.
Окремим різновидом ПВТ є ЛПВТ. Це лінійний поліетилен високого тиску. Матеріал з розгалуженою цепочечной структурою еластичний і гнучкий, але через низьку термостійкість трубопроводи з нього мають обмежену сферу застосування.
 1. PE-RT
Термостабілізований поліетилен забезпечує більш високу надійність з'єднань, тому зібрані трубопроводи герметичні і довговічні. Промисловий пластик PE-RT спрощує збірку контуру, відповідає прийнятим екологічним нормативам.
В рамках дрібносерійного і масового штампування з перерахованих промислових матеріалів в термопластавтоматах виконують лиття із пластику цілісних товарів, дрібних деталей і іншої продукції.